آرشیو مقالات عکاسی

پنج روش برتر دیده شدن آثارعکاسان

پنج روش برتر، برای  دیده شدن آثارعکاسان به نقل از سایت لنز کالچر


ما از گروهی از عکاسان کمک خواستیم تا مهمترین روش در معرض دید قرار گرفتن از نظر آن ها را پیدا کنیم. بعد از شنیدن نظرات از سراسر جهان، پنج روش برتر نمایش که عکاسان به آن علاقه ی بیشتری دارند و نظرات مرتبط با این  موضوع را از كارشناسان عكاسى در صنعت جمع آورى كرديم. همچنين نظر سردبيرمان را راجع به بهترين استفاده از اينستاگرام، دريچه اى كه اهميت آن براى عكاسان رو به رشد است و به سرعت امكان ارائه كار شما را به ميليون ها نفر فراهم مى كند، پرسيديم.


جشنواره هاى عكاسى بين المللى
جشنواره هاى عكاسى بيشتر از هميشه محبوب هستند. اين رويدادهاى هيجان انگيز فرصت بى نظيرى را براى كشف كارهاى الهام بخش جديد شامل نمايشگاه ها، نمايش هاى چند رسانه اى، سخنرانى ها، مباحثه ها و كتاب هاى عكس فراهم مى كند. جشنواره ها همچنين جاى مناسبى براى مرتبط شدن با جامعه عكاسی و ايجاد فضايى براى رونق گرفتن شبكه هاى حرفه اى و شخصى هستند.

توصيه اى از يك سرپرست جشنواره عكاسى:
 تفاوت بين يك عكس خوب و يك عكس عالى در بى قيد و شرط بودن تصوير عالى است. تمام المان هاى عكس در يك زمان دور هم جمع شده اند در حالى كه در يك عكس خوب بيشتر المان ها داراى هم زمانى هستند اما نه تمام آن ها. تنها زمانى كه يك عكاس صبر و فداكارى براى منتظر شدن و ايستادگى كردن دارد مى تواند يك عكس عالى به وجود آورد.
عكس مجلات
چاپ شدن عكس شما در يكى از مجلات عكس پر تيراژ راهى براى جاودانه كردن كارتان و كسب اعتبار است كه در رزومه شما بسيار تحسين بر انگيز است. راه هاى گوناگونى براى چاپ عكس در مجلات وجود دارد، بعضى از آنها وسيله اى براى ارائه كار شما به سردبيران، برد در مسابقه هاى عكاسى، يا استخدام مستقيم توسط نشريه براى عكاسى يك داستان.
 توصيه اى از يك سردبير مجله عكاسى:
 عكاسى قبل از هر چيز ديگر يك رسانه ديدارى است پس فرد در ابتدا بايد از طريق تصاوير ارتباط برقرار كند. اگرچه اطلاعات اضافى و پيش زمينه در فتوژورناليزم و پروژه هاى مستند و همچنين گفته عكاس در هنر و كار شخصى براى درك بلندپروازى هاى وى لازم است. حتى اگر مقام اول را كسب كند، كلمات همراه آن مى توانند اطلاعات مهمى را در اختيار بگذارند كه به سادگى در عكس منتقل نمى شوند.

منتشر كردن كتاب عكس
در ده سال گذشته، منتشر كردن عكس راه محبوبى براى ارائه كار شما به جهان شده است. البته هزينه و تلاش انتشار يك كتاب، چه به صورت مستقل و يا توسط يك ناشر مشهور بسيار زياد است بنابراين بسيارى از عكاسان هرگز فرصت انتشار كارشان را به اين شكل پيدا نمى كنند. خوشبختانه با ابزارهاى تامين بودجه گروهى مثل kickstarter و Indie GoGo ما شاهد يك رشد سريع در تعداد عكاسانى كه كارشان را در كتاب منتشر مى كنند، بوديم. اين راه خوبى براى شروع است. به موفقيت "سیان دیوی" ، عكاس برنده جايزه و استعداد نوظهور لنز كالچر توجه كنيد.
 توصيه اى از مدير تحريريه يك شركت نشر كتاب مشهور:
در آخر به ياد داشته باشيد كه صدها جاى مناسب براى به پايان رسيدن يك پروژه وجود دارد. هيچ پاسخ صحيحى وجود ندارد بلكه مسئله انتخاب بهترين در لحظه است، گزينه اى كه مناسب پروژه و هنرمند است و انرژى جلو رفتن براى كارى جديد را به شما خواهد داد.

نمايش در گالرى
به نمايش در آمدن در گالرى اعتبار و فرصت فروش كار شما راايجاد مى كند. مزيت كليدى نمايش در گالرى دسترسى به هنرمندان اصلى در بازار عكاسى است. ارتباط با افراد صحيح و ارائه كارتان به مصرف كنندگان، فروشندگان و سرپرستان گالرى ها، راه موثرى براى پيشرفت حرفه اى است.
توصيه اى از يك گالرى دار:
من هميشه اول به عكس ها نگاه مى كنم تا متن. اگر تصميم بگيرم بيش از يك عكس از عكاس را انتخاب كنم، آنگاه گفته هنرمند را براى درك مجموعه مى خوانم. من اعتقاد دارم اگر اين نام ها و گفته ها ابتدا خوانده شوند مى توانند توجه را منحرف كنند و آن زمان كار شما را راضى نمى كند.
جوايز شناخته شده بين المللى
ما اعتقاد داريم كه شركت در مسابقات عكاسى يكى از بهترين راه ها براى ارائه و شناخت كار شماست. عكاسانى كه وارد مسابقه ها مى شوند خود را در جايگاه فوق العاده اى قرار مى دهند از نظر ارتباط با جوامع مختلف، ديده شدن كارشان توسط افراد مجرب اين صنعت و كسب جوايز و مزايايى كه باعث پيشرفت شغلشان مى شود.
توصيه اى از يك عكاس منتخب جايزه:
بايد تا جايى كه امكان پذير است در مسابقات شركت كنيم. سلايق داوران بسيار متفاوت است و عوامل زيادى در نتيجه اين مسابقات تاثير مى گذارند پس تلاش بهترين كارى است كه عكاسان بايد انجام دهند. هرچه بيشتر پشتكار به خرج دهيم بيشتر بدست مى آوريم.
توصيه اى از كارشناسان رسانه هاى اجتماعى
پنج ژانويه ٢٠١٥، عكاس خبرىSebastiano Tomada  كنترل صفحه ى اينستاگرام لنز كالچر را بر عهده گرفت، در آن زمان افراد كمى صفحه ى ما را دنبال مى كردند. از آن هفته به بعد حدود صد عكاس مختلف صفحه را كنترل كردند و الان بيش از ٤٠٠٠٠٠ نفر از عاشقان عكاسى از سراسر جهان صفحه ى ما را دنبال مى كنند. در دو سالى كه من عهده دار اين وظيفه بودم، نكات كليدى راجع به اينستاگرام ياد گرفتم كه فكر مى كنم تمام عكاسان از استفاده ى آن ها در كنار تلاش هاى خودشان بهره مى برند.
ثبات نكته كليدى است
از روزى كه مسئوليت افزايش مخاطبين اينستاگرام را بر عهده گرفتم، هيچ هفته ى بدون پستى وجود نداشت. البته اين ساده تر است كه هر روز پستى داشته باشيم وقتى عكاسان گوناگون و با استعداد به صفحه كمك مى كنند اما همچنان بايد براى ثبات در كار تلاش كرد. براى بعضى از افراد اين به معناى به اشتراگ گذارى روزانه عكس است براى برخى ديگر چند بار در هفته. اگر بتوانيد مورد اول را مديريت كنيد عالى است، اگر به سراغ مورد دوم برويد هم خوب است. بدون توجه به فاصله اى كه براى اشتراك گذارى عكس ها انتخاب كرده ايد، از ثابت و مداوم بودن اين فاصله اطمينان حاصل كنيد و سپس يك برنامه پايدار بعد از آن. نظم يكى از المان هاى اصلى يك صفحه ى موفق است.

آن را حرفه اى نگه داريد
به عنوان يك عكاس مهم، احتمالا شما وب سايتى داريد كه كار حرفه اى خود را نمايش مى دهيد. در آنجا شما با دقت ارائه شخصى خود را مديريت مى كنيد و بر منتشر كردن تنها قوى ترين كارها آگاهى داريد. آيا هرگونه عكسى از تعطيلات و يا صبحانه خود را در وب سايت حرفه اى منتشر مى كنيد؟ البته كه نه. پس چرا اينستاگرام در اين مورد بايد متفاوت باشد. يك صفحه ى اينستاگرام مثل وب سايت شما، مجالى براى ارائه حرفه اى كارتان است. ايده ى بسيار خوبى است اگر براى عكاسى شخصى صفحه اى مجزا داشته باشيد اما صفحه ى اينستاگرام حرفه اى خود را همچون وب سايت با آگاهى و دقت مديريت كنيد.
روزانه، سردبيران عكس، گالرى داران و ناشران كتاب، اينستاگرام را به دنبال كشف استعداد جست و جو مى كنند. آن ها را با صفحه اى شلوغ با عكس هاى گربه تان فرارى ندهيد.
با جامعه تعامل داشته باشيد
بزرگ ترين سوال هر فرد چگونگى كسب دنبال كنندگان بيشتر در اينستاگرام است. پاسخ به صورت فريب آميزى ساده است: با جامعه تعامل داشته باشيد. براى مثال هشتگ هاى مرتبط را به عكستان اضافه كنيد و با كليك بر روى هشتگ افراد ديگرى كه با موضوع مشابه پست گذاشته اند را ببينيد. براى عكس هاى آن ها كامنت بگذاريد با اين كار توجه به عكس شما نيز جلب مى شود. همچنين به دنبال اكانت هاى به اشتراك گذاشته شده مثل lens culture، burn diary، hikari creativeو بيشتر باشيد كه قابليت كنترل صفحه توسط افراد ديگر و انتشار عكس آن ها را دارند. راجع به امكان شركت دادن كارتان و يا برچسب زدن آن سوال كنيد.
شبيه هر مجموعه ديگرى كسب شهرت زمان بر است. انتظار نداشته باشيد كه براى هر پست انتخاب و نمايش داده شويد. اما همين طور كه پيشتر گفتم ثبات كليدى است و تلاش هاى صادقانه در دراز مدت به نتيجه خواهند رسيد.

چيزى كه براى عكاسان شدنى است ، رشد اينستاگرام

exposurer3


Matt black  يكى از آخرين نسل كانديدهاى مگنوم مثالى عالى براى عكاسى است كه شهرت كسب كرده است. با بيش از ٢٠٠٠٠٠ نفر هوادار او در سال ٢٠١٣ از اين فرصت براى ايجاد يك تفسير عكاسانه راجع به نابرابرى اقتصادى در منطقه اى كه زندگى مى كرد در كاليفرنيا استفاده كرد. سپس او عكاس اينستاگرام مجله در سال ٢٠١٤ شد. او معتقد است اينستاگرام يك داستان رو به رشد و پيش رونده است كه مردم به شيوه اى جديد با آن ارتباط برقرار مى كنند. اين چيزى است كه مردم مواجه بودن با آن را انتخاب كرده اند و پذيرفته اند. آن ها بازخورد كارشان را در محيطى شخصى تر دريافت مى كنند درست همان جا نزديك به آن ها. چنين بازخوردى را از يك گالرى يا كتاب نمى توانيد دريافت كنيد.

exposurer2
منبع سایت لنز کالچر مقاله  EXPOSURE FOR PHOTOGRAPHERS
ترجمه اختصاصی مدرسه هنر های معاصر، آکادمی عکاسی

نوشتن دیدگاه

10


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

www.academyca.com


آکادمی هنرهای معاصر
مرکز تخصصی آموزش هنرهای تصویر بنیان
آکادمی عکاسی، سینما، تبلیغات، انیمیشن و دیجیتال آرت
 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به آموزشگاه هنر های معاصر می باشد
بازنشر مطالب این سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
کلیه فعالیت ها و خدمات این سایت بنا به مورد دارای مجوز های مربوطه می باشد