ترکیب بندی و شناخت عناصر تصویر

ترکیب بندی و شناخت عناصر تصویر


photographycomposition
مبانی به مثابه ارزش پایه و بنیانی زیر پوسته ظاهری تمام شکل‌های جهان قرار گرفته است. سازمان دهی  بصری- ارتباطی تمام پدیده‌های تصویری و معماری آن سبب ایجاد مدلی پیچیده از عناصر، نشانه‌ها و ساختار و روش عمل آن می‌نماید.
مخاطب بدون آنکه بداند چرا و چگونه از شکل‌های جهان اثراتی را می‌پذیرد که به شکل شگرفی نیروی بنیانی ادراک درباره موضوع را می‌سازد.
مبانی وظیفه دارد این ارزش‌ها را دسته بندی نموده، جایگاه، روش عمل و کارگروه‌های آن را معرفی و توصیف نماید. به شکل مطبوع و به روش مدرسه‌ای گفتگو دربارهٔ عناصر بنیانی فرم، کادر، خطوط و ساختار‌ها همگی با جزئیات به بحث نهاده خواهد شد.
ضروری است که داوطلب‌ها به میزان مناسب پس از دریافت و درک اطلاعات امکان دسته‌بندی و ارزیابی چگونگی استفاده از مجموعهٔ نظام مبانی را بیابند و این امکان فراهم نمی‌گردد مگرآنکه تجزیه تحلیل را بیاموزند.
در بخش دوم هنرجویان دیدگاه عینی نسبت به ارزش‌ها و ویژگی‌های تصویر می‌یابند. شکل چیست؟ از تصویر چه انتظاراتی داشته باشیم، پیام چگونه شکل می‌گیرد، بیان در تصویر چگونه جایگاهی دارد، مفهوم سازی در گونه‌های مختلف تصویر چگونه تحقق می‌یابد،... و همه این‌ها نه تنها در عکس بلکه در شاخه‌های دیگر هنری نیز به بحث نهاده خواهد شد.

نام دوره آموزشی : ترکیب بندی و شناخت عناصر تصویر
پیش نیاز : ندارد
ساعت آموزشی : 20 ساعت در 10 جلسه
روز(های) برگزاری در ترم آینده : سه شنبه
ساعت شروع : 18
شروع دوره آینده: 24 دی 98

قیمت این کارگاه: 650 هزار تومان -ثبت نام اینترنتی / رزرو دوره

درباره مدرس این دوره

BahramKalhornia

بهرام كلهرنيا متولد سال ۱۳۳۱ در كرمانشاه است و در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشکده ی هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران و دانشکده ی صدا و سیما می باشد

تحصيلات كارشناسی و كارشناسی ارشد وی به ترتيب در رشته‌های طراحی و پيكره‌سازی و گرافيك و تصويرسازی است وي از سال 1351 در حوزه طراحی گرافيك و هنر مشغول تدريس و فعاليت بوده است . وی دبیر و عضو هیئت مدیره ی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، عضو شورای تألیف كتاب های گرافیك دانشگاه جامع علمي-كاربردي و همچنين مشاور و مدير هنری ـ پژوهشی در چندين وزارت خانه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت نفت است. دبير و داور جشنواره های ملی در عرصه هنرهای تجسمی، برپایی نمايشگاه‌های فردی و شركت در نمايشگاه‌های گروهی از ديگر فعاليت‌های حرفه‌ای وی است كه می‌توان به آنها اشاره كرد.

www.academyca.com


مدرسه هنرهای معاصر
مرکز تخصصی آموزش هنرهای تصویر بنیان
آکادمی عکاسی، سینما، تبلیغات و دیجیتال آرت

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به آموزشگاه هنر های معاصر می باشد
بازنشر مطالب این سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
کلیه فعالیت ها و خدمات این سایت بنا به مورد دارای مجوز های مربوطه می باشد